KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12254487
*
nr 1225 4487
Barend van der Bruggen
(f. 1914)
Oljemålning, Barend van der Bruggen (f. 1914), Strandmotiv, 50x61, signerad. Olja på duk
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 december 2018
kl 19:34:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 14:18:43
1
300 kr
16/12 17:36:44
2
600 kr
17/12 11:38:45
3
900 kr
17/12 19:26:30
4
900 kr
17/12 19:26:30
3
900 kr (Budbetjänt)
17/12 19:26:41
4
1.000 kr
17/12 19:27:45
5
1.200 kr
17/12 19:28:47
4
1.200 kr
17/12 19:28:47
5
1.200 kr (Budbetjänt)
17/12 19:29:40
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar strandmotiv
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Barend van der Bruggen
Läs om budbetjänten
nr 1225 4487
Barend van der Bruggen
(f. 1914)
Oljemålning, Barend van der Bruggen (f. 1914), Strandmotiv, 50x61, signerad. Olja på duk
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 december 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/12 14:18:43 | 1 | 300 kr |
16/12 17:36:44 | 2 | 600 kr |
17/12 11:38:45 | 3 | 900 kr |
17/12 19:26:30 | 4 | 900 kr |
17/12 19:26:30 | 3 | 900 kr (Budbetjänt) |
17/12 19:26:41 | 4 | 1.000 kr |
17/12 19:27:45 | 5 | 1.200 kr |
17/12 19:28:47 | 4 | 1.200 kr |
17/12 19:28:47 | 5 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
17/12 19:29:40 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar strandmotiv
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37